Logo
975
946
4
18.58
18.41
21.09

Sözleşmeli öğretmen alımında başvuru tarihi belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sonrasında öğretmenlerin atama tercihlerinde kullanacakları net puanlar ve başarı sıralamaları ortaya çıkmıştı. Sıralamaların kesinleşmesiyle birlikte 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı atama takvimi içerisinde yer alan tercih süreci için geri sayım başladı. Peki, sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman alınacak?

MEB bünyesinde görev almak isteyen binlerce öğretmen önümüzdeki günlerde tercihlerini gerçekleştirecek. Açılacak olan iller de öğretmen adaylarının tercihlerini şekillendirecek. Başarı sıralaması ve puanlarıyla açılan iller arasında tercih yapacak olan adaylar MEB’in süreci başlatmasını bekliyor. Peki, tercihler hangi tarihte yapılacak?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ NE ZAMAN?

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı atama takviminde yer alan bilgilere göre tercihler 1-6 Eylül 2021 tarihleri arasında alınacak. Tercih yapılacak alanların da ya aynı hafta içerisinde ya da 1 hafta önceden açıklanması bekleniyor.

Yine atama takviminde yer alan detaya göre yerleştirme sonuçları 8 Eylül 2021’de açıklanacak. Ataması yapılan öğretmenler Eylül ayı itibariyle yeni görev yerlerinde çalışmaya başlayabilecekler. Konuya ilişkin son dakika açıklamaları için MEB’in “duyurular” sayfası takip edilebilir.

 

 


 

 

İlgili Haberler

Okunanlar