Logo
975
946
4
18.58
18.41
21.09

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi alacak

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilanda son başvuru tarihi 18 Haziran olarak belirtildi.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan açıklamaya göre; Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi alacak. Yayınlanan ilanda, "Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 657 sayılı "Devlet Memurları Kanunu"nun 48'inci maddesi, 2547 sayılı "Yükseköğretim Kanunu"nun ilgili maddeleri, "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" hükümleri ile "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi" uyarınca öğretim üyesi alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu”nun 48’inci maddesi, 2547 sayılı “Yükseköğretim Kanunu”nun ilgili maddeleri, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümleri ile “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR

Başvuru süresi, ilanın Resmî Gazete’de yayın tarihi olan 03.06.2021 ve son başvuru tarihi olan 18.06.2021 tarihi mesai bitimine kadardır. Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23.,24.,25. ve 26. maddelerinde belirtilen asgari koşulları sağlamış olmaları gerekir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların, Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek, ibraz edeceklerdir.

2547 sayılı Kanun'un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20'lik kota kapsamında, başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Postadaki gecikmelere, eksik bilgi ve belge ile intikal eden başvurulara ve gerçeğe aykırı beyan ihtiva eden başvurulara ilişkin sorumluluk başvurana aittir.

*PROFESÖR;

Kadrolarına başvuracak adayların, daimi statüde görev yapacak olup, adayların başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından temin edilebilir.), Özgeçmiş, 2 (iki) Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Sureti, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgeleri veya e- Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler, Yayın Listesi (yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak belirtmek koşuluyla), 6 (altı) takım (1 Adet Fiziksel + 5 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemiz Rektörlüğü, Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. 

**DOÇENT;

Kadrolarına başvuracak adayların, daimi statüde görev yapacak olup, adayların başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından temin edilebilir.), Özgeçmiş, 2 (iki) Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Sureti, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgeleri veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler, Yayın Listesi,4 (dört) takım (1 Adet Fiziksel + 3 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemiz Rektörlüğü, Personel Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

***DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ;

Kadrolarına başvuracak adayların, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından temin edilebilir.), Özgeçmiş, 2 (iki) Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Sureti, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgeleri veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeleri, Yayın Listesi, 4 (dört) takım (1 Adet Fiziksel + 3 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemizin İlgili Birimlerine, şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. 

 

İlan No.Kadro BirimiBölümüAnabilim Dalı/ Prog.Kadro UnvanıKad. Der.AdetAçıklamalar
20210601Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiYapıProfesör11Çelik Yapılar ve Ekonomik-Yüksek Dayanımlı Tasarımları konularında çalışmalar yapmış
olmak.
20210602Mühendislik
Fakültesi
Gıda
Mühendisliği
Gıda
Mühendisliği
Profesör11Meyve ve Sebze Muhafazası konusunda
çalışmalar yapmış olmak.
20210603Mühendislik FakültesiGıda MühendisliğiGıda MühendisliğiDoçent31Yerfıstığı Sütü ve Gıdalarda Kurutma Kinetiği ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
20210604Fen Edebiyat
Fakültesi
Türk Dili ve
Edebiyatı
Eski Türk
Edebiyatı
Profesör1116. Yüzyıl Divan Şairleri üzerinde çalışmalar
yapmış olmak.
20210605Fen Edebiyat FakültesiTarihYakın Çağ TarihiDoçent31Tarih Anabilim Dalında Doçent unvanına sahip olmak. Osmanlı Devletinde Karayolları ve Muhtarlık Teşkilatı konularında çalışmaları
olmak.
20210606Mimarlık Tasarım
ve Güzel Sanatlar Fakültesi
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımıİç Mimarlık ve Çevre TasarımıDoçent31Peyzaj Mimarlığı Alanında Doçent unvanına
sahip olmak. Çevre Planlaması konusunda çalışmalar yapmış olmak.
20210607İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiHukuk BilimleriDr. Öğretim Üyesi51Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Avrupa'da Aşırı Sağ ve İslamofobi konularında çalışmalar yapmış
olmak.
20210608Sağlık Bilimleri FakültesiSosyal HizmetlerSosyal HizmetDr. Öğretim Üyesi51Sosyal Hizmet Anabilim Dalı veya Psikoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Klinik Psikoloji ve Kanser Hastalarında Sosyal Destek
konulu çalışmalar yapmış olmak.
20210609Kadirli Uygulamalı Bilimler
Yüksekokulu
Organik Tarım İşletmeciliğiOrganik Tarım İşletmeciliğiDr. Öğretim Üyesi51Bitki Koruma Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Meyve Ağaçlarında Antibakteriyel Mücadele ve Duyarlılık konularında çalışmalar
yapmış olmak.
20210610Kadirli Meslek YüksekokuluElektrik ve EnerjiElektrikDr. Öğretim Üyesi51Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında veya Fizik Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Hidrojen Depolama ve Yarı İletkenlerin Elektronik Özellikleri konulu
çalışmalar yapmış olmak.

 

 

İlgili Haberler

Okunanlar