Logo
975
946
4
18.58
18.41
21.09

İstanbul Aydın Üniversitesi 223 öğretim üyesi alıyor

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü 223 öğretim üyesi alımı için ilan yayımladı. Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan açıklamaya göre, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü 223 öğretim üyesi alımı yapacağını duyurdu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan duyuruda "Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre tam zamanlı Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuracakların İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini sağlaması gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

Başvuru Süresi ilanın yayım tarihi itibariyle 15 gün olduğu belirtildi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre tam zamanlı Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuracakların İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini sağlaması gerekmektedir.

İSTENİLEN BELGELER:

Müracaat edecekleri kadroyu belirtir

- Dilekçe

- Nüfus cüzdanı örneği

- YÖK formatında özgeçmiş

- 2 adet fotoğraf

- Öğrenim Durumunu belirtir Diploma (Onaylı, yurt dışından alınan diplomalar için Denklik Belgesi)

- Profesör ve Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar Dilekçe ve özgeçmiş ekinde Doçentlik Belgesi ve bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 6 (altı) takım yayın dosyaları ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Dr. Öğr. Üyesi kadrolarına müracaat edecek adaylar ise ilgili Fakülte Dekanlıklarına 4 (dört) takım dosya ile birlikte şahsen veya posta aracılığı ile müracaat edeceklerdir.

- Postadaki gecikmeler ve eksik yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

- Başvurular ilanın yayım tarihi itibariyle Onbeş (15) gündür.

İlgililere duyurulur.

 

Fakültesi / Meslek
Yüksekokulu
Bölüm / ProgramAnabilim DalıKadro UnvanıAdetAranan Nitelikler
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerOrtodontiProf. Dr.2Doçentliğini Ortodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik BilimlerOrtodontiDoç. Dr.2Doçentliğini Ortodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik BilimlerAğız Diş ve Çene RadyolojisiProf. Dr.2Doçentliğini Ağız Diş ve Çene Radyolojisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerAğız Diş ve Çene RadyolojisiDoç. Dr.2Doçentliğini Ağız Diş ve Çene Radyolojisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik BilimlerAğız Diş ve Çene RadyolojisiDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını/Doktorasını Ağız Diş ve Çene Radyolojisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik BilimlerAğız Diş ve Çene CerrahisiProf. Dr.1Doçentliğini Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerAğız Diş ve Çene CerrahisiDoç. Dr.1Doçentliğini Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik BilimlerAğız Diş ve Çene CerrahisiDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını/Doktorasını Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik BilimlerPeriodontolojiDoçent Dr.2Doçentliğini Periodontoloji alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerPeriodontolojiDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını/Doktorasını Periodontoloji alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerProtetik Diş TedavisiDoç. Dr.1Doçentliğini Protetik Diş Tedavisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerProtetik Diş TedavisiDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını/Doktorasını Protetik Diş Tedavisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerPedodontiProf. Dr.1Doçentliğini Pedodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerPedodontiDoç. Dr.1Doçentliğini Pedodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerPedodontiDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını/Doktorasını Pedodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerEndodontiProf. Dr.2Doçentliğini Endodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerEndodontiDoç. Dr.1Doçentliğini Endodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerEndodontiDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını/Doktorasını Endodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerRestoratif Diş TedavisiDoç. Dr.2Doçentliğini Restoratif Diş Tedavisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerRestoratif Diş TedavisiDr. Öğr. Üyesi2Uzmanlığını/Doktorasını Restoratif Diş Tedavisi alanında almış olmak.
Hukuk FakültesiKamu Hukukuİdare HukukuDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İdare Hukuku alanında almış olmak.
Eğitim FakültesiÖzel Eğitim / Özel Eğitim ÖğretmenliğiÖzel Yetenekliler EğitimiProf. Dr.1Doçentliğini Özel Eğitim Öğretmenliği, Üstün Zekâlılar Öğretmenliği veya Zihin Engelliler Öğretmenliği alanlarından birinden almış olmak.
Eğitim FakültesiÖzel Eğitim / Özel Eğitim ÖğretmenliğiÖzel Yetenekliler EğitimiDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Özel Eğitim Öğretmenliği, Üstün Zekâlılar Öğretmenliği veya Zihin Engelliler Öğretmenliği alanlarından birinde yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTemel EğitimOkul Öncesi EğitimiDoç. Dr.1Doçentliğini Okul Öncesi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi alanlarından birinden almış olmak.
Eğitim FakültesiTemel EğitimOkul Öncesi EğitimiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Okul Öncesi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi alanlarından birinden almış olmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimiİngiliz Dili EğitimiProf. Dr.1Doçentliğini İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Dili ve Edebiyatı alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimiİngiliz Dili EğitimiDoç. Dr.1Doçentliğini İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Dili ve Edebiyatı alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimiİngiliz Dili EğitimiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Dili ve Edebiyatı alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Eğitim FakültesiMatematik ve Fen-Bilimleri EğitimiMatematik EğitimiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Matematik Eğitimi (İlköğretim Matematik Öğretmenliği) alanından almış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiPsikolojiUygulamalı PsikolojiProf. Dr.1Doçentliğini Psikolojinin alt alanlarından birinden almış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiPsikolojiUygulamalı PsikolojiProf. Dr.1Doçentliğini Psikiyatri (Erişkin Psikiyatri) alanında almış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiPsikolojiUygulamalı PsikolojiDoç. Dr.1Doçentliğini Psikolojinin alt alanlarından birinden almış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiPsikolojiKlinik PsikolojiDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Psikolojinin alt alanları ya da Psikoloji ile ilgili alanlardan birinde yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiPsikolojiUygulamalı PsikolojiDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Psikolojinin alt alanları ya da Psikoloji ile ilgili alanlardan birinde yapmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüİngiliz Dili ve EdebiyatıProf. Dr.1Doçentliğini İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüİngiliz Dili ve EdebiyatıDoç. Dr.1Doçentliğini İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüİngiliz Dili ve EdebiyatıDr. Öğr. Üyesi3Doktorasını İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Güzel
Sanatlar Fakültesi
Çizgi Film ve AnimasyonÇizgi Film ve
Animasyon Anasanat Dalı
Prof. Dr.1Doçentliğini Sinema alanında almış olmak.
Güzel
Sanatlar Fakültesi
Gastronomi ve Mutfak SanatlarıGastronomi ve Mutfak SanatlarıDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)Siyaset BilimiProf. Dr.1Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler anabilim dallarının birinde almış olmak ve doçentliğini siyaset bilimi ile ilgili alanlarda almış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)Uluslararası İlişkilerProf. Dr.1Doçentliğini Avrupa Birliği alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)Uluslararası ilişkilerDoç. Dr.2Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler anabilim dallarının birinde almış olmak ve doçentlik derecesini uluslararası ilişkiler ile ilgili alanlarda almış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)Uluslararası ilişkilerDr. Öğr. Üyesi5Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler anabilim dallarının birinden almış olmak ve uluslararası ilişkiler alanında çalışmalar yapmış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiKamu YönetimiKamu YönetimiProf. Dr.1Doçentliğini Kamu Yönetimi ve/veya Siyaset Bilimi alanlarından birinde almış olmak kamu yönetimi alanında çalışmalar yapmış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiKamu YönetimiKamu YönetimiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Kamu Yönetimi ve/veya Siyaset Bilimi alanlarından birinde almış olmak kamu yönetimi alanında çalışmalar yapmış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
İktisadi ve
İdari Bilimler Fakültesi
Kamu YönetimiKamu YönetimiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası
İlişkiler alanında yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiKamu YönetimiKamu YönetimiDoç. Dr.1Doçentliğini Kamu Yönetimi ve/veya Siyaset Bilimi alanlarından birinde almış olmak kamu yönetimi alanında çalışmalar yapmış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme (İngilizce)PazarlamaDoç. Dr.4Doktorasını İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dallarının birinden almış olmak; doçentlik derecesini pazarlama veya ilgili alanlarda almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme (İngilizce)PazarlamaProf. Dr.1Doçentliğini pazarlama alanı veya ilgili alanlarda almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme (İngilizce)Yönetim ve OrganizasyonProf. Dr.1Doçentliğini İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dalları ile ilgili alanlardan birinden almış olmak ve yönetim/organizasyon konusunda çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme (İngilizce)Yönetim ve OrganizasyonDoç. Dr2Doçentlik derecesini yönetim/organizasyon ile ilgili alan(lar)da almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme (İngilizce)Yönetim ve OrganizasyonDr. Öğr. Üyesi9Doktorasını İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dallarının birinden almış olmak ve yönetim/organizasyon konusunda çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme (İngilizce)PazarlamaDr. Öğr. Üyesi9Doktorasını İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dallarının birinden almış olmak ve pazarlama alanında çalışmalar yapmış olmak.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme (İngilizce)Sayısal YöntemlerDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dallarının birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiEkonomi ve FinansEkonomi ve FinansDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını ekonomi veya iktisat anabilim dallarından birisinde almış olmak; Ekonomi politikası konusunda çalışmalarda bulunmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası Ticaret (İngilizce)Uluslararası TicaretProf. Dr.1Doçentliğini İktisat, Ekonomi, Uluslararası Ticaret veya Finans ile ilgili alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası Ticaret (İngilizce)Uluslararası TicaretDoç. Dr.1Doçentliğini İktisat, Ekonomi, Uluslararası Ticaret veya Finans ile ilgili alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası Ticaret (İngilizce)Uluslararası TicaretDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını ekonomi, finans, iktisat, uluslararası iktisat/ekonomi anabilim dallarından birisinde almış olmak; uluslararası ticaret/ekonomi konusunda çalışmalarda bulunmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiHavacılık Yönetimi (İngilizce)Havacılık YönetimiProf. Dr.1Doçentliğini Havacılık Yönetimi, İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği, Ekonomi, Finans, İktisat, Uluslararası İktisat/Ekonomi anabilim dalları ile ilgili alanlardan birinden almış olmak, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiHavacılık Yönetimi (İngilizce)Havacılık YönetimiDoç. Dr.1Doçentliğini Havacılık Yönetimi, İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği, Ekonomi, Finans, İktisat, Uluslararası İktisat/Ekonomi anabilim dalları ile ilgili alanlardan birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiHavacılık Yönetimi (İngilizce)Havacılık YönetimiDr. Öğr. Üyesi3Doktorasını Havacılık Yönetimi İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği, ekonomi, finans, iktisat, uluslararası iktisat/ekonomi anabilim birinden almış olmak, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İletişim
Fakültesi
GazetecilikGenel GazetecilikDr. Öğr. Üyesi1Yüksek Lisans ve Doktorasını Genel Gazetecilik alanında yapmış olmak.
İletişim FakültesiHalkla İlişkiler ve TanıtımHalkla İlişkiler ve TanıtımDr. Öğr. Üyesi1Yüksek Lisansını Reklamcılık alanında, Doktorasını Halkla İlişkiler ve Tanıtım
alanında yapmış olmak.
İletişim FakültesiGörsel İletişim TasarımıGörsel İletişim TasarımıDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Görsel İletişim Tasarımı alanında yapmış olmak.
İletişim FakültesiRadyo, Televizyon ve
Sinema
SinemaDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Radyo, Televizyon ve Sinema alanında yapmış olmak.
İletişim
Fakültesi
ReklamcılıkReklamcılıkDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Reklamcılık alanında yapmış olmak.
İletişim FakültesiTelevizyon Haberciliği ve ProgramcılığıTelevizyon HaberciliğiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Televizyon Haberciliği ve Programcılığı alanında yapmış olmak.
İletişim
Fakültesi
Yeni Medya ve
İletişim
Yeni Medya ve
İletişim
Dr. Öğr.
Üyesi
1Doktorasını Yeni Medya ve İletişim alanında yapmış olmak.
Mimarlık ve Tasarım
Fakültesi
MimarlıkMimarlıkProf. Dr.3Doçentliğini Mimarlık alanında almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım FakültesiMimarlıkMimarlıkDoç. Dr.3Doçentliğini Mimarlık alanında almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım
Fakültesi
MimarlıkMimarlıkDr. Öğr. Üyesi4Doktorasını Mimarlık alanında yapmış olmak.
Mimarlık ve Tasarım
Fakültesi
İç Mimarlıkİç MimarlıkProf. Dr.2Doçentliğini İç Mimarlık veya Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesiİç Mimarlıkİç MimarlıkDoç. Dr.2Doçentliğini İç Mimarlık veya Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesiİç Mimarlıkİç MimarlıkDr. Öğr. Üyesi2Doktora veya Sanatta Yeterliliğini İç Mimarlık veya Mimarlık alanlarından birinde yapmış olmak.
Mimarlık ve Tasarım FakültesiEndüstriyel Tasarım BölümüEndüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim DalıProf. Dr.1Doçentliğini Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım FakültesiEndüstriyel Tasarım BölümüEndüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim DalıDoç. Dr.1Doçentliğini Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım FakültesiEndüstriyel Tasarım BölümüEndüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi1Doktora veya Sanatta Yeterliliğini Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Bilgisayar BilimleriProf. Dr.1Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Bilgisayar YazılımıDoç. Dr.2Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Bilgisayar YazılımıDr. Öğr. Üyesi3Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik FakültesiElektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce)TelekomünikasyonProf. Dr.1Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik FakültesiElektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce)TelekomünikasyonDoç. Dr.1Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Mühendislik FakültesiElektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce)TelekomünikasyonDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak
Mühendislik FakültesiElektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce)Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga TekniğiProf. Dr.1Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak
Mühendislik FakültesiElektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce)Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga TekniğiDoç. Dr.1Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak
Mühendislik FakültesiElektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce)Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga TekniğiDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Mühendislik FakültesiYazılım Mühendisliği (İngilizce)Yazılım MühendisliğiProf. Dr.1Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Mühendislik FakültesiYazılım Mühendisliği (İngilizce)Yazılım MühendisliğiDoç. Dr.1Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Veritabanı alanında deneyimli olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik FakültesiYazılım Mühendisliği (İngilizce)Yazılım MühendisliğiDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Veritabanı alanında deneyimli olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiHidrolikProf. Dr.1Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiHidrolikDoç. Dr.1Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiHidrolikDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiYapı İşletmesiProf. Dr.1Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiYapı İşletmesiDoç. Dr.1Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiYapı İşletmesiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiUlaştırmaProf. Dr.1Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiUlaştırmaDoç. Dr.1Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiUlaştırmaDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat Mühendisliği (İngilizce)HidrolikDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat Mühendisliği (İngilizce)YapıDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat Mühendisliği (İngilizce)UlaştırmaDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik FakültesiGıda MühendisliğiGıda BilimleriDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Gıda Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik
Fakültesi
Gıda
Mühendisliği
Gıda TeknolojisiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Gıda Teknolojisi alanında yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiMakine Mühendisliği (İngilizce)MekanikProf. Dr.1Doçentliğini Makine Mühendisliği, Mekanik, Fizik, Malzeme veya Katı Hal Fiziği alanlarının birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik FakültesiMakine Mühendisliği (İngilizce)TermodinamikDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Makine Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve DiyetetikBeslenme ve DiyetetikProf. Dr.1Doçentliğini veya Doktorasını Beslenme ve Diyetetik veya Besin Hijyeni ve Teknolojisi alanlarından birinden almış olmak.
Sağlık
Bilimleri Fakültesi
Beslenme ve DiyetetikBeslenme ve DiyetetikDoç. Dr.1Doçentliğini veya Doktorasını Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve DiyetetikBeslenme ve DiyetetikDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonFizyoterapi ve RehabilitasyonProf. Dr.2Doçentliğini Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonFizyoterapi ve RehabilitasyonDoç. Dr.2Doçentliğini Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonFizyoterapi ve RehabilitasyonDr. Öğr. Üyesi2Uzmanlığını/Doktorasını Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri
Fakültesi
OdyolojiOdyolojiProf. Dr.2Doçentliğini Odyoloji alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiOdyolojiOdyolojiDoç. Dr.2Doçentliğini Odyoloji alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiOdyolojiOdyolojiDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Odyoloji alanında yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelikProf. Dr.2Doçentliğini veya doktorasını Hemşirelik alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelikDoç. Dr.2Doçentliğini veya doktorasını Hemşirelik alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelikDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Hemşirelik alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiÇocuk GelişimiÇocuk GelişimiProf. Dr.2Doçentliğini Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi, Psikoloji veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiÇocuk GelişimiÇocuk GelişimiDoç. Dr.2Doçentliğini Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi, Psikoloji veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiÇocuk GelişimiÇocuk GelişimiDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi, Psikoloji veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanlarının birinde yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSosyal HizmetSosyal HizmetProf. Dr.1Doçentliğini Sosyal Hizmet veya Sosyoloji alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSosyal HizmetSosyal HizmetDoç. Dr.1Doçentliğini Sosyal Hizmet veya Sosyoloji alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSosyal HizmetSosyal HizmetDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Sosyal Hizmet veya Sosyoloji alanlarının birinde yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSağlık YönetimiSağlık YönetimiProf. Dr.1Doçentliğini Sağlık Yönetimi alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSağlık YönetimiSağlık YönetimiDoç. Dr.1Doçentliğini Sağlık Yönetimi alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSağlık YönetimiSağlık YönetimiDr. Öğr. Üyesi.2Doktorasını Sağlık Yönetimi alanında yapmış olmak.
Spor Bilimleri FakültesiBeden Eğitimi ve SporBeden Eğitimi ve Spor ÖğretmenliğiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Spor Bilimleri alanlarının birinde yapmış olmak.
Spor Bilimleri FakültesiSpor YöneticiliğiSpor YöneticiliğiDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Spor Bilimleri alanlarının birinde yapmış olmak.
Spor Bilimleri FakültesiRekreasyonRekreasyonDr. Öğr. Üyesi1Doktorasını Spor Bilimleri alanlarının birinde yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGenel CerrahiProf. Dr.2Doçentliğini Genel Cerrahi alanında almış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriPlastik Rekonstrüktif ve Estetik CerrahiDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında almış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriFiziksel Tıp ve RehabilitasyonDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında almış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRadyolojiDr. Öğr. Üyesi1Uzmanlığını Radyoloji alanında almış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluPilotaj (İngilizce)PilotajProf. Dr.2Doçentliğini Uçak Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanlarının birinden almış olmak.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluPilotaj (İngilizce)PilotajDoç. Dr.2Doçentliğini Uçak Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanlarının birinden almış olmak.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluPilotaj (İngilizce)PilotajDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Uçak Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanlarından birinde yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluPilotaj (İngilizce)PilotajDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Makine Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluYazılım Geliştirme (İngilizce)Yazılım GeliştirmeProf. Dr.2Doçentliğini Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluYazılım Geliştirme (İngilizce)Yazılım GeliştirmeDoç. Dr.2Doçentliğini Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluYazılım Geliştirme (İngilizce)Yazılım GeliştirmeDr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinde yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Yabancı Diller YüksekokuluMütercim- Tercümanlık (Arapça)Mütercim- Tercümanlık (Arapça)Dr. Öğr. Üyesi1Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği veya Mütercim-Tercümanlık (Arapça) Lisans mezunu olmak.
Doktorasını Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği veya Mütercim- Tercümanlık (Arapça) alanlarının birinde yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Yabancı Diller YüksekokuluMütercim- Tercümanlık (İngilizce)Mütercim- Tercümanlık (İngilizce)Dr. Öğr. Üyesi2Doktorasını Çeviri alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek
Yüksekokulu
Fizyoterapi-Dr. Öğr. Üyesi1Doktorasını/Uzmanlığını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanlarından birinden
almış olmak.

 

İLGİLİ BİRİMTELEFONDÂHİLİ
Hukuk Fakültesi0212 444 1 42823410
Eğitim Fakültesi0212 444 1 42826010
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi0212 444 1 42827010
Mühendislik Fakültesi0212 444 1 42822010
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi0212 444 1 42856005
Diş Hekimliği Fakültesi0212 444 1 42862018
Güzel Sanatlar Fakültesi0212 444 1 42868510
Tıp Fakültesi0212 444 1 42850010
Fen-Edebiyat Fakültesi0212 444 1 42820010
İletişim Fakültesi0212 444 1 42825010
Sağlık Bilimleri Fakültesi0212 444 1 42856006
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu0212 444 1 42841806
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu0212 444 1 42856003
Sağlık Bilimleri Fakültesi0212 444 1 42856006
Yabancı Diller Yüksekokulu0212 444 1 42840013

 

 

İlgili Haberler

Okunanlar