Logo
975
946
4
18.58
18.41
21.09

Emekli maaşı ve memur maaşı zammı ne kadar olacak, kaç TL (SSK, Bağ-Kur) 2021? Emekli ve memur temmuz zammı açıklandı mı?

Emekli ve memur maaşı zammı enflasyon rakamlarına göre göre belirleniyor. Emekli ve memur maaşı zammı için haziran ayı enflasyon rakamları bekleniyor. Emekli ve memur maaşı zammı için haziran ayı enflasyon rakamları bekleniyor. Mayıs ayı enflasyon rakamları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Mayıs ayı enflasyon rakamlarına göre tüketici fiyatları Mayıs'ta yıllık %16,59 olmuştu. Zamlar için haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması bekleniyor. Yeni Asır'dan Faruk Erdem'in yazısı: Emekliler ve memurlar senede iki kez zam alıyor. 

Bu zamlar Ocak ve Temmuz aylarında yapılıyor. Memurlar ve memur emeklileri ise toplu sözleşmede belirlenen zam oranı ile birlikte bu oranı geçen enflasyon farkını maaş zammı olarak alıyor. Önceki gün açıklanan Mayıs ayı enflasyonu ile birlikte Temmuz'da yapılacak zamlarla alakalı önemli bir veri de ortaya çıkmış oldu. Zamların kesinleşmesi için 3 Temmuz'da açıklanacak Haziran enflasyonu kaldı. Bu enflasyonun da eklenmesiyle birlikte 6 aylık oran ortaya çıkacak ve zamlar yapılacak. Memur ve memur emeklileri ise yüzde 3.39 fark alacak.

İlgili Haberler

Okunanlar